8 MART - DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

8 MART - DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

Şimdi bugün Kadınlar Gününü kutluyoruz ya, hani işyerlerinde bize özel küçük hediyeler, belediyelerin güne özel billboard ları , her yer pembiş çok şeker ya, Haydi KUTLU OLSUN günümüz. Günün acıklı hikayesini bilmeyenimiz yoktur. O yüzden tekrar yazmayacağım. Ve haydi tadını çıkartalım diyorum. Çünkü ben her kutlamayı severim. Enerji verir insana.

Ammaaaa, bugün bence Kadın Kadına oturup bir düşünelim. Bizim birbirimize ettiğimizi acaba hangi aynı cins birbirine yapıyor. Tabii vahşi doğada hayvanlar eş seçerken kavga ediyorlar ya da liderlik savaşlarında. Tüm kariyerim boyunca, hemcinslerimden çok  karşı cinsten destek gördüğümü ifade etmeliyim.Yalnız olmadığımı da biliyorum. Erkeklerle çalışmak kadınlarla çalışmaktan çok daha kolay diyen hemcinslerim de var… Doğru tespittir de hiç eleştirmiyorum. Çünkü bu yine alt-üst aynı cinsin birbirini o ya da bu sebepten çekememesinden geliyor. Çok yeni eğitimlerimden birinde tırnaklarımdaki oje rengi yüzünden şikayet eden hemcinsim oldu beni:)  Komik ama gerçek…Açıkçası bu tarz yaklaşımlar  yolum boyunca beni hiç ilgilendirmedi, ve durduramadı.  Ancak kendi güveni olmayan kadınlar birbirinin kuyusunu kazar, kötüler ve taciz eder. Özgüveni yüksek kadın, kendi işine bakar ve olumsuz kişi ve olaylardan kendini soyutlayarak hedefine, mutluluğuna odaklanır.

Her zaman kadın gücünün çok önemli olduğunu aynı zamanda dünyayı “Dişil Enerji” nin kurtaracağına inanan biri olarak, “kızkardeşlik” müessesesinin – ki başka ne isim vereceğimi bilemedim- inşa edilip destek mekanizması olarak kullanılması taraftarıyım. İyi gün, kötü gün destekleri herzaman kız arkadaşlarımız çünkü… Ama biz birbirimizi ezmeye çalıştıkça sadece ezilenin özgüvenini bitirmiyoruz aynı zaman da bu birlik gücünü de kaybediyoruz. Bu davranışımız aslında karşı cinsin de işine geliyor. Böl parçala yönet gibi. İşte o zaman, biz kadınlar hala eşit fırsat vs. diye bağıralım. Biz birbirimize destek olmazsak eşit fırsat alamıyoruz çünkü açık ve net  “ biraderlik” müessesesi çok daha etkin işliyor.

Gelin bugün, çiçek, böcekten uzaklaşıp külahımızı önümüze koyalım. Ve hayatımızda bize destek olan tüm “KIZKARDEŞ”lerimize teşekkür edelim. Çünkü onlar gerçekten iyi gün, kötü gün demeden dün varlarsa, yarın da yanımızda olacaklardır. TÜM KIZKARDEŞLERİME KOCAMAN SEVGİLERLE… Hep birlikte daha iyi günler görmeye…

HER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN KIZKARDEŞLERİM:)