BİR YARDIM KOŞUSU - 15K

BİR YARDIM KOŞUSU - 15K

07:20 de evden çıkış güvenlik kontrolü ile köprüye girişten sonra bu defa geçen sefer ki gibi tam teçhizat koşmamak için direkt çantamı otobüse bıraktım.Bırakmak güzel de hava soğuk ve yağmur atıştırırken üzerinde bir ince torba ile gezmek biraz üşütüyor tabii ?Ama ambians süper.Katılımcıların %75 i #adımadım ile #iyilikpeşindekoşuyor. Birçok güzel kalp ❤️

#Örav, #tegev #koruncukvakfi#içerdeçocukvar #alsmnhderneği #akut #tog#odtubursicinkosuyor vb birçok dernek / amaç için koşan birçok güzel kalp. Bu olay gerçekten koşunuza daha da büyük motivasyon katıyor. Ben yine fotoğraf vs derken telefonum tam başlangıçta kapandı ? müziksiz ve pacesiz 15K … Sıkıcı. Çözüm lazım  ?Saat 09:00 başlıyoruz… kendime önce #nrc Nike Running Club ın 7 dakikalık pacer ını hedefledim ama sonra 06:30 #nrc Grubuna katıldım. Hedef 97:50 de bitirmek ??Köprüyü geçip Beşiktaşa inerken onları da geçtim. Biraz gereksiz bir hızlanma ama iyi hissettim valla. Yokuşta bir de Yusra ile Ali ye rastlayınca keyifli bir sohbetle 5 km yi geçtik:))) BJK stadından geçerken de koşucu Kartallar tezahürata başlayınca keyifler süpere çıktı. Hava da açtı.Bayağı da iyi gidiyorum. Ve 10 K bitişine yaklaşırken köprünün üzerinde tezahürat için toplananlar,müzik alkışlar.Havaya girmemek mümkün değil. Orada 15 e devam ettiğini idrak ediyor insan. Çünkü bir anda o gürültü bitiyor ve işte sessiz bir 5 K başlıyor. Dürüst olmak gerekirse bana en uzun gelen 5K dı Müzik de olmayınca bireysel motivasyon için telkin gerekiyor,2.5 km den geri dönüne kadar beynimdeki olumsuzlukları susturmayı başardım. Ama tempom düştü.Bir yerde 42 K koşanlarla birleşiyorsunuz. O an yorgun hissetmekten utandım benim son 2K ama onlar daha benim şu an koştuğumun 1.5 katı koşacaklar. Çok ta diriler valla. Ve son 300-200-100 derken BİTTİİİİİ… Ama 15K koşanlar üvey evlat nerde o 10K bitişindeki eğlence ? alkış falan…çantamı bulmam ve üzerimi değiştirmem lazım. Otobüslerin içi de dışı da hengame ama şanşlıyım işte çantam ? Yoruldum mu Evettt, 42 için hala çalışmam lazım ama koşu böyle birşey bir kanına girdi mi kendini her yerde koşarken hayal ediyorsun.

Sonuç telefonum yoktu 97:50 pacerını geçtiğime göre  ? ? Bir de bağışcılarıma SONSUZ TEŞEKKÜRLER. Topladığımız bağışlarla Anadolu’da devlet okullarında görev yapan 95 öğretmene Öğrenen Lider Öğretmen eğitimi ÖRAV gönüllüleri tarafından verildi. Daha büyük bir ödül olabilir mi?