OLGUNLAŞMAK VE TEVAZU

OLGUNLAŞMAK VE TEVAZU

Bazı insanlar yaş aldıkça, bazıları doğuştan, bazıları ise hiç olamayanlardan… Olgunluk ve Tevazu…

OLGUNLUK deyince, gir köşene otur anlamında değil, yapılan hareketlerin başkalarına da örnek ve ilham olsun, sakin ol, seyret ve en önemlisi MÜTEVAZİ ol anlamında…TEVAZU ise Büyüklük göstermemek, kibirlenmemek, alçak gönüllü olmak. Dünyada ele geçen nimetler, mallar, rütbeler, mevkiler, insana Yaradan’ın lütfu ve ihsanıdır. Şükredilmelidir.

Gerçekten yaş ile alakalı değil maalesef. Halbuki görmüş geçirmiş olmak, yaşanan kayıplar hep öğreti insana… Ama nedense bu öğretiyi gözardı eden , öğrenmemeye direnen ve hep BEN de kalanlar da bu hayatta… Tam bu sefer başardı olgunlaştı dediğiniz de ise bir anda üzerine tam oturmamış kıyafetinden sağı solu pörtleyenler var… Üzülmek bir yere kadar tabii… Şu BEN den BİZ e geçemedikçe MÜTEVAZİ liği öğrenemedikçe kaybettiklerini göremeyenler. İşte bugünün dünyasında manevi tatmin ve mutluluğu kaybedip, eve, arabaya, yeni arabaya ulaşarak mutlu olmaya çalışmak ta buradan geliyor maalesef. Halbuki biraz  TEVAZU  hele bir de örnek olmak istiyorsanız herşeyi o kadar kolaylaştırıyor ki… Bugün varsa var yarın olmazsa olmaz, tıpkı sen gibi, ben gibi, biz gibi… Ben yoksam, sen yoksun, biz yokuz…O yüzden Sakin , Huzurlu bir hayat için biraz TEVAZU.

Sanırım biraz kendini ve hayatını sevmekle de alakası var…Bir de inancım var diyorsan hatırlatayım KİBİR en büyük günahlardan…

Bu pazar bana ilham meleği olanlara TEŞEKKÜRLER ?? iyi ki varsınız…